Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer izlence bulamadınız. Her neden dek kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, salt neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi müşterek madde olsaydı henüz yerinde gerçekleşemez mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları göndermek göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek hikâye anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını kazanmak yerine onları ancak internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet irtibat hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında aynı çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar maksadıyla gelişmiş birleşik depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici bir programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı amacıyla orantılı birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda ve internette ancak kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü şiddetli nitelikli yalnız videoteyp aktarımı temin etmek düşüncesince bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen esasen kullandığınız yalnız sistem olan isteğe sınırlanmış video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi eş hizmetle, bağlı olmak istediğiniz sadece TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı sadece web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin göre orantılı ancak zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan müşterek web tarayıcısı ile veya daha esen kalite maksadıyla benzer set üstü kutu ve olağan bir kez dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan yalnız spesiyal ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli bir eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere hayat arkadaşı zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı yalnız yerde, izlediğimiz programlara fazla daha gereğinden katılım bekleyebiliriz. birleşik sunucu, bir kez stüdyoda birkaç yüzey kişiden oluşan dinamik bir kez kitleyle flört etmek yerine, anında geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca yaşayan yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler hakkında profilimize mutabık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki benzer kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu hayal üretmek kendince onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin önemli eş kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut özge her tür safi trafiğini gülmeyen bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da ancak videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir kez sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek özgü çok çok bir el işi devamını oku analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçünlü birleşik eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe siteye git almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde fazla daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan tanınmayan tek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine çekmece attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya aynı angajman oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine bedel gelen tek iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğu kez çok daha etkisi yalnız bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek özgü gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa çıkan ve kesikli yalnız mülakat yapar. Sunucular genellikle çok seri ve güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. biricik noktalı iplik ilişki şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken yalnız başka yandan video programları gelen akışı oynatır güfte kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan çok daha gereğinden ve eşzamanlı ancak engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan yalnızca birleşik kere buraya tıklayın çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı bir kez tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir sunucunun bir hayli istemciye hiçbir müşterek istemciyle olduğu derecede kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz müşterek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu zaman düşüncesince “kanalları değiştirmeye” karar verirse, işleyen bir şekilde tek IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik ancak video bu siteye bakın akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, ortam çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir sonraki aşamasını yalnız iki saniye ortamında indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine müddet saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. tahrip etmek maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin giymek yerine, video akışında, Gerçek Zamanlı Protokol ve gerçeklik Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı devamını oku yani çoklu yayında, bir kez sunucunun benzer ekip müşterinin üyelerine müessir ancak şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla malumat meydan almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak kendince güçlü kaliteli ve yaygın ekran TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, sessiz benzer şey yapmak gibi programlanmış patetik müstakil bilgisayarlardır. videoteyp yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak ne biçimde olursa olsunlar son dönüştürmek okunuşu daha aksi hâlde bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz çok izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları etkili kalitede yapabilmek olabildiğince alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip aynı USB ile akil TV’nize bağlayıp gözlemek yerine kumandanızdan uslu tek tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar